Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Heikki Renvall

Heikki Renvall

Kansanedustajana   22.05.1907 - 31.07.1908, 01.03.1910 - 01.02.1914, 05.09.1922 - 30.04.1924

Ammatti / arvo:
lakitieteen tohtori, senaattori, toimitusjohtaja
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • kauppa- ja teollisuustoimituskunnan päällikkö (Svinhufvud) 27.11.1917 - 27.05.1918
  • kauppa- ja teollisuustoimituskunnan päällikkö (Paasikivi) 27.05.1918 - 27.11.1918

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV