Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Lauri Riikonen

Lauri Riikonen

Kansanedustajana   06.04.1945 - 11.10.1950

Ammatti / arvo:
varatuomari, maaherra
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • ministeri sisäasiainministeriössä (Kekkonen) 17.03.1950 - 30.09.1950
  • ministeri kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeriössä (Kekkonen) 24.03.1950 - 31.03.1950

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV