Hilja Riipinen  
Kansanedustajana  21.10.1930 - 31.08.1939

Nimi: Riipinen, Hilja
Ammatti / arvo: filosofian maisteri, rehtori, kouluneuvos
Aiemmat vaalipiirit: Uudenmaan läänin vaalipiiri 21.10.1930 - 31.08.1939
Aiemmat toimielinjäsenyydet ja tehtävät: Perustuslakivaliokunta  -
Sivistysvaliokunta  -
Aiemmat eduskuntaryhmät: Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä 21.10.1930 - 31.08.1933
Isänmaallinen kansanliike 01.09.1933 - 31.08.1939