Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Heikki Ritavuori

Heikki Ritavuori

Kansanedustajana   02.02.1914–03.04.1917, 01.04.1919–14.02.1922

Ammatti / arvo:

lakitieteen kandidaatti, asianajaja

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • sisäasiainministeri (Vennola) 15.08.1919–15.03.1920
  • sisäasiainministeri (Vennola II) 09.04.1921–14.02.1922