Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Emil Roos

Emil Roos

Kansanedustajana   04.04.1917–31.10.1917, 21.10.1930–31.08.1933

Ammatti / arvo:
maanviljelijä, kunnallisneuvos

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV