Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Wilhelm Roos

Wilhelm Roos

Kansanedustajana   01.06.1909 - 03.04.1917, 01.11.1917 - 30.04.1924

Ammatti / arvo:
kirkkoherra, lääninrovasti

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV