Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Juuso Runtti

Juuso Runtti

Kansanedustajana   22.05.1907 - 31.07.1908, 04.04.1917 - 31.03.1919

Ammatti / arvo:
maanviljelijä, maallikkosaarnaaja

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV