Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Paula Ruutu

Paula Ruutu

Kansanedustajana   20.02.1962 - 04.04.1966, 22.09.1967 - 22.03.1970

Ammatti / arvo:
filosofian maisteri, lehtori, opetusneuvos

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV