Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Niilo Ryhtä

Niilo Ryhtä

Kansanedustajana   22.07.1948 - 19.09.1967

Ammatti / arvo:
agrologi, maaherra
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • sisäasiainministeri (Karjalainen) 08.02.1963 - 17.12.1963
  • sisäasiainministeri (Virolainen) 12.09.1964 - 26.05.1966
  • ministeri kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeriössä (Paasio) 27.05.1966 - 31.08.1967

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV