Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Mauri Ryömä

Mauri Ryömä

Kansanedustajana   01.09.1936–02.02.1937, 06.04.1945–28.11.1958

Ammatti / arvo:
lääketieteen lisensiaatti, päätoimittaja

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV