Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Yrjö Räisänen

Yrjö Räisänen

Kansanedustajana   21.10.1930 - 25.11.1941, 04.11.1944 - 18.06.1948

Ammatti / arvo:
sanomalehdentoimittaja, apulaisjohtaja ("Sasu Punanen")

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV