Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Tahvo Rönkkö

Tahvo Rönkkö

Kansanedustajana   22.07.1948 - 21.01.1972

Ammatti / arvo:
agrologi, maanviljelijä, kunnallisneuvos
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • ministeri maatalousministeriössä (Miettunen) 14.07.1961 - 12.04.1962

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV