Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Pekka Saarelainen

Pekka Saarelainen

Kansanedustajana   26.10.1909 - 28.02.1910, 02.02.1914 - 04.09.1922, 01.05.1924 - 20.10.1930

Ammatti / arvo:
maanviljelijä, herastuomari

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV