Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Eino Saari

Eino Saari

Kansanedustajana   29.03.1954–21.07.1958

Ammatti / arvo:

professori, kansleri

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • sosiaaliministeri (Fagerholm II) 03.03.1956–16.05.1957