Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Olavi Saarinen

Olavi Saarinen

Kansanedustajana   05.04.1966–22.03.1970

Ammatti / arvo:

puoluesihteeri

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • sosiaaliministeri (Karjalainen) 13.04.1962–17.10.1963