Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Pietari Salmenoja

Pietari Salmenoja

Kansanedustajana   01.09.1933 - 05.04.1945

Ammatti / arvo:
pääjohtaja
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • kulkulaitosten ja yleisten töiden apulaisministeri (Cajander III) 20.09.1939 - 01.12.1939

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV