Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Wiljam Sarjala

Wiljam Sarjala

Kansanedustajana   22.07.1948 - 22.03.1970

Ammatti / arvo:
agrologi, kunnallisneuvos
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • ministeri valtiovarainministeriössä (Sukselainen) 27.05.1957 - 01.07.1957
  • kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeri (Sukselainen) 02.07.1957 - 28.11.1957
  • valtiovarainministeri (Sukselainen II) 13.01.1959 - 13.07.1961
  • valtiovarainministeri (Miettunen) 14.07.1961 - 12.04.1962

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV