Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Bruno Sarlin

Bruno Sarlin

Kansanedustajana   01.04.1919–08.10.1920, 21.10.1930–31.08.1936, 06.04.1945–21.07.1948

Ammatti / arvo:

maaherra, toimitusjohtaja

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • sosiaaliministeri (Kivimäki) 31.12.1935–07.10.1936