Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Jussi Saukkonen

Jussi Saukkonen

Kansanedustajana   01.09.1949–20.07.1951, 22.07.1958–04.04.1966

Lisätiedot:

01.09.1949 - 20.07.1951
Edeltäjä: Arvi Oksala /kok

Ammatti / arvo:

filosofian maisteri, rehtori, kouluneuvos

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • opetusministeri (Virolainen) 12.09.1964–26.05.1966

Tehtävät eduskuntaryhmässä:

  • Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä (pj) –