Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Anni Savolainen-Tapaninen

Anni Savolainen-Tapaninen

Kansanedustajana   01.08.1908–16.05.1918, 01.05.1924–01.09.1927

Ammatti / arvo:
rouva

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV