Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Max Sergelius

Max Sergelius

Kansanedustajana   12.03.1926 - 31.08.1939, 06.04.1945 - 21.07.1948

Ammatti / arvo:
diplomi-insinööri, rehtori, teollisuusneuvos

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV