Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Miina Sillanpää

Miina Sillanpää

Kansanedustajana   22.05.1907–31.01.1911, 02.02.1914–31.10.1917, 01.04.1919–31.08.1933, 01.09.1936–21.07.1948

Ammatti / arvo:
toimittaja, talousneuvos
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • II sosiaaliministeri (Tanner) 13.12.1926–17.12.1927

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV