Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Elias Sinkko

Elias Sinkko

Kansanedustajana   01.06.1909 - 28.02.1910, 02.02.1914 - 04.09.1922, 02.09.1927 - 31.07.1929

Ammatti / arvo:
agronomi, pankinjohtaja, maanviljelijä

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV