Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Yrjö Sinkkonen

Yrjö Sinkkonen

Kansanedustajana   29.03.1954 - 19.02.1962, 05.04.1966 - 21.01.1972

Ammatti / arvo:
maanviljelijä, kunnallisneuvos

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV