Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Mikael Soininen

Mikael Soininen

Kansanedustajana   22.05.1907–31.01.1911, 01.04.1919–04.09.1922

Ammatti / arvo:
filosofian lisensiaatti, professori, ylijohtaja
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • kirkollis- ja opetusministeri (Ingman) 27.11.1918–17.04.1919
  • kirkollis- ja opetusministeri (Castren K.) 17.04.1919–14.08.1919
  • kirkollis- ja opetusministeri (Vennola) 15.08.1919–15.03.1920

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV