Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Niilo Solja

Niilo Solja

Kansanedustajana   21.10.1930 - 31.08.1933

Ammatti / arvo:
varatuomari, asianajaja
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • apulaissisäasiainministeri (Sunila II) 21.03.1931 - 03.03.1932

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV