Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Elias Sopanen

Elias Sopanen

Kansanedustajana   02.02.1914–31.10.1917

Ammatti / arvo:
kihlakunnantuomari
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • oikeusministeri (Kallio) 21.12.1923–18.01.1924

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV