Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Pär Stenbäck

Pär Stenbäck

Kansanedustajana   23.03.1970–31.07.1985

Ammatti / arvo:

valtiotieteen maisteri, ministeri

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • opetusministeri (Koivisto II) 26.05.1979–18.02.1982
  • ulkoasiainministeri (Sorsa III) 19.02.1982–05.05.1983