Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Juho Sunila

Juho Sunila

Kansanedustajana   05.09.1922 - 01.09.1927, 01.08.1929 - 31.08.1933

Ammatti / arvo:
filosofian tohtori, ylijohtaja
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • Pääministeri (Sunila) 17.12.1927 - 22.12.1928
  • Pääministeri (Sunila II) 21.03.1931 - 14.12.1932
  • maatalousministeri (Kallio) 14.11.1922 - 18.01.1924
  • maatalousministeri (Tulenheimo) 31.03.1925 - 31.12.1925
  • maatalousministeri (Kallio II) 31.12.1925 - 13.12.1928

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV