Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Leo Suonpää

Leo Suonpää

Kansanedustajana   29.03.1954 - 22.03.1970

Ammatti / arvo:
toimitsija, kunnallisneuvos
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeri (Paasio) 27.05.1966 - 21.03.1968

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV