Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Lea Sutinen

Lea Sutinen

Kansanedustajana   23.03.1970 - 20.03.1987

Ammatti / arvo:
emäntä, terveydenhoitaja, kunnallisneuvos
Tehtävät eduskuntaryhmässä:
  • Keskustan eduskuntaryhmä (2. vpj) 1972-1975 -
  • Keskustan eduskuntaryhmä (1. vpj) 1983-1986 -

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV