Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Karl Söderholm

Karl Söderholm

Kansanedustajana   22.05.1907 - 01.02.1914, 04.04.1917 - 31.10.1917

Ammatti / arvo:
korkeimman hallinto-oikeuden presidentti, kansleri
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • oikeusministeri (Ingman) 27.11.1918 - 17.04.1919
  • oikeusministeri (Castren K.) 17.04.1919 - 15.08.1919
  • oikeusministeri (Erich) 15.03.1920 - 28.06.1920
  • oikeusministeri (Svinhufvud II) 04.07.1930 - 21.03.1931

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV