Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Onni Talas

Onni Talas

Kansanedustajana   01.06.1909–31.03.1919, 02.09.1927–20.10.1930

Ammatti / arvo:

professori, senaattori, ministeri

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • oikeustoimituskunnan päällikkö (Svinhufvud) 27.11.1917–27.05.1918
  • oikeustoimituskunnan päällikkö (Paasikivi) 27.05.1918–27.11.1918