Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Kustaa Tiitu

Kustaa Tiitu

Kansanedustajana   06.04.1945 - 21.07.1958, 19.03.1965 - 22.03.1970

Ammatti / arvo:
maanviljelijä, kunnallisneuvos
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • puolustusministeri (Kekkonen) 17.03.1950 - 16.01.1951
  • ministeri kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeriössä (Sukselainen) 02.07.1957 - 01.09.1957

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV