Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Jussi Tolonen

Jussi Tolonen

Kansanedustajana   02.02.1914–31.10.1917, 17.01.1919–30.04.1924, 02.09.1927–20.07.1951

Ammatti / arvo:
pienviljelijä, asioitsija

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV