Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Antti Tulenheimo

Antti Tulenheimo

Kansanedustajana   02.02.1914–03.04.1917, 05.09.1922–30.04.1924, 21.10.1930–31.08.1933

Ammatti / arvo:
professori, ylipormestari, kansleri
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • Pääministeri (Tulenheimo) 31.03.1925–31.12.1925
  • sisäasiainministeri (Ingman) 27.11.1918–17.04.1919

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV