Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Ernsti Turja

Ernsti Turja

Kansanedustajana   01.05.1924–31.08.1933, 01.09.1939–20.07.1951

Ammatti / arvo:

maanvljelijä, kunnallisneuvos

Tehtävät eduskuntaryhmässä:

  • Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä (vpj) –