Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Matti Turkia

Matti Turkia

Kansanedustajana   22.05.1907 - 31.05.1909, 02.02.1914 - 03.04.1917, 21.10.1930 - 05.04.1945

Ammatti / arvo:
sanomalehdentoimittaja, puoluesihteeri

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV