Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Aukusti Turunen

Aukusti Turunen

Kansanedustajana   02.09.1927 - 20.10.1930, 12.07.1948 - 21.07.1948

Ammatti / arvo:
pienviljelijä

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV