Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Taneli Typpö

Taneli Typpö

Kansanedustajana   01.06.1909 - 25.09.1918, 05.09.1922 - 31.07.1929

Ammatti / arvo:
maanviljelijä

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV