Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Olli Uoti

Olli Uoti

Kansanedustajana   22.07.1958 - 19.02.1962, 05.04.1966 - 13.05.1967

Ammatti / arvo:
valtiotieteen kandidaatti, toimistopäällikkö
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • ministeri sosiaaliministeriössä (Sukselainen) 02.09.1957 - 28.11.1957

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV