Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Ville Vainio

Ville Vainio

Kansanedustajana   01.06.1909–31.01.1911, 01.04.1919–17.10.1923

Ammatti / arvo:
liikemies

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV