Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Unto Varjonen

Unto Varjonen

Kansanedustajana   22.07.1948 - 20.07.1951

Ammatti / arvo:
filosofian kandidaatti, pankinjohtaja
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • salkuton ministeri (Fagerholm) 29.07.1949 - 19.08.1949
  • ministeri valtiovarainministeriössä (Fagerholm) 19.08.1949 - 17.03.1950

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV