Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Taavi Vilhula

Taavi Vilhula

Kansanedustajana   01.08.1929–20.10.1930, 01.09.1933–28.03.1954

Ammatti / arvo:

agronomi, pääjohtaja, maanviljelysneuvos

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • kansanhuoltoministeri (Pekkala) 26.03.1946–29.07.1948
  • maatalousministeri (Kekkonen) 17.03.1950–17.01.1951

Tehtävät eduskuntaryhmässä:

  • Maalaisliiton eduskuntaryhmä (pj) –