Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Artturi Virkkunen

Artturi Virkkunen

Kansanedustajana   22.05.1907–31.05.1909, 01.03.1910–31.01.1911, 02.02.1914–07.02.1922

Ammatti / arvo:
professori, rehtori

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV