Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Viljo Virtanen

Viljo Virtanen

Kansanedustajana   21.07.1951–20.01.1970

Ammatti / arvo:
maaherra
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • ministeri kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeriössä (Koivisto) 22.03.1968–31.12.1970

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV