Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Rolf Witting

Rolf Witting

Kansanedustajana   01.05.1924–01.09.1927

Ammatti / arvo:
professori, pääjohtaja
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeri (Ingman II) 22.11.1924–31.03.1925
  • kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeri (Svinhufvud II) 04.07.1930–21.03.1931
  • apulaisvaltiovarainministeri (Kivimäki) 21.04.1933–28.02.1936
  • apulaisulkoasiainministeri (Kivimäki) 30.12.1933–28.02.1936
  • ulkoasiainministeri (Ryti II) 27.03.1940–04.01.1941
  • ulkoasiainministeri (Rangell) 04.01.1941–05.03.1943

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV