Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Artur Wuorimaa

Artur Wuorimaa

Kansanedustajana   22.05.1907 - 28.02.1910, 01.02.1911 - 01.02.1914, 01.11.1917 - 23.09.1921

Ammatti / arvo:
kirkkoherra, rovasti

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV