Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Jalmari Väisänen

Jalmari Väisänen

Kansanedustajana   01.08.1929 - 05.04.1945, 21.07.1951 - 28.03.1954

Ammatti / arvo:
maanviljelijä, kunnallisneuvos

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV