Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Antero Väyrynen

Antero Väyrynen

Kansanedustajana   20.02.1962–02.08.1970

Ammatti / arvo:
apulaistaloustarkastaja
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • sisäasiainministeri (Paasio) 01.12.1967–21.03.1968
  • sisäasiainministeri (Koivisto) 22.03.1968–13.05.1970

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV